_ADS6580

Dėl Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams teikiamų paskolų

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad gavo iš „Swedbank“ raštą, kuriame Bankas informuoja apie pasunkėjusias aplinkybes sklandžiai vykdyti įsipareigojimą išduoti valstybės remiamas paskolas Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams.

Tarpininkaujant Finansų ministerijai ir atsižvelgus į visas aplinkybes bei argumentus, sutarta, kad Bankas sudarytų galimybes studentams gauti valstybės remiamas paskolas tiek naudojantis internetinės bankininkystės priemonėmis, tiek ir klientų aptarnavimo vietose, tokiu būdu svariai prisidėdamas prie studentų finansinės padėties šiuo įtemptu laikotarpiu.

Atsižvelgusi į tai, kad dėl COVID-19 paskelbto karantino yra sumažėjęs veikiančių banko padalinių, kuriuose klientai aptarnaujami fiziškai, skaičius ir šių padalinių galimybės aptarnauti ribotą klientų skaičių, Ministerija skubos tvarka teiks Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gegužės 27 d. nutarimo Nr. 480 „Dėl Valstybės paskolų ir valstybės remiamų paskolų studentams  suteikimo, administravimo ir grąžinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo projektą, prašydama pavėlinti ir pailginti paskolų sutarčių pasirašymo terminą, jo pradžią pavėlinant iki 2020 m. balandžio 16 dienos, o pabaigą – iki 2020 m. gegužės 31 dienos.

Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas prisideda prie šio susitarimo įgyvendinimo ir atideda studijų kainos mokėjimą asmenims, kurie pateiks prašymus Bankui ir gaus paskolas vėliau – studentai savo fakulteto dekanui turi pateikti prašymą dėl mokesčio atidėjimo.

Su pilnu dokumentu galite susipažinti čia: