Seniunu Inkubatorius-3419

Kepalių kaimo kolegija arba kitaip Seniūnų inkubatorius`17

Lapkričio 17 – 19 dienomis įvyko jau penktą kartą Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) Studentų atstovybės (SA) organizuojamas Seniūnų inkubatorius!

Seniūnų inkubatorius – tai trijų dienų mokymai, skirti I kurso akademinių grupių seniūnų  įtraukimui į VGTU veiklą. Šio projekto metu VGTU studentų akademinių grupių I kurso seniūnai yra motyvuojami aktyviai dalyvauti ir veikti socialinėje veikloje, tapti aktyviais VGTU bendruomenės nariais.

Mokymų metu Centrinio biuro akademinių reikalų vadovas Dominykas Tvaska pristatė paskaitą apie studijų procesą universitete – “Jūsų teisės arba dešinys kablys teisės aktais” , dalyvių nuomone ši paskaita buvo naudingiausia, nes jos metu  išgirdo  apie savo teises universitete. Ryšių su visuomene vadovė Neda Balčiūnaitė pasidalino savo patirtimi, kaip reikia komunikuoti akademinėje grupėje bei VGTU SA Prezidentas Matas Povilauskas studentus supažindino su Studentų atstovybės organizacija ir jos veikla.

Mokymų  metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Kepalių kolegijos veikiančiais Administracijos, Studentų atstovybės, seniūnų modeliais bei jų komunikacija tarpusavyje – seniūnai buvo įpinti į kolegijos simuliaciją, kurioje kiekvienas turėjo savo vaidmenį. Šios simuliacijos pagrindinis tikslas – kad seniūnai patys suvoktų jog jie universitete svarbiausia grandis, kurią atstovaujame mes.

VGTU SA organizatoriai džiaugiasi, kad didžioji dalis pirmo kurso akademinių grupių seniūnų neliko abejingi ir neatsisakė dalyvauti mokymuose:

VGTU SA Viceprezidentė Gailė Žebrytė:

„Ne veltui šie mokymai yra pavadinti „Seniūnų inkubatoriumi“. Čia mes mokome ir mokomės vieni iš kitų, čia susipažįstam ir augam. Praėjusį savaitgalį akademinių grupių seniūnai buvo supažindinti su savo esminėmis pareigomis ir atsakomybėmis. Viliuosi ir tikiu, kad visi seniūnai iš „Inkubatoriaus“ išvyko žinantis daugiau, nei prieš tai.“

Dalyvė Alina Achmerova:

„Seniūnų inkubatorius, asmeniškai man – tapo savotišku iššūkiu. Teko „išeiti“ iš savo komforto zonos ir veikti, labai veikti. Veiklos užteko tiek su įstatais ir panašiais dokumentais, tiek su beprotiškai absurdiškais įvykiais Kepalių kolegijoje“. Iki simuliacijos pradžios, net negalėjau įsivaizduoti koks sunkus ir stropus yra seniūno darbas, o pačiai patirti ir išmėginti save naujuose vaidmenyse, reiškė labai daug ir paliko geriausius įspūdžius.“

Dalyvis Šarūnas Januševičius:

„Seniūnų inkubatorius paliko gerą įspūdį dėl įvairių dalykų. Visų pirma, jis suteikia galimybę pamatyti ir pajausti, kaip seniūnai turi atlikti savo pareigas, su kokiais sunkumais gali susidurti, kaip juos išspręsti. Tuo pačiu praplečia akiratį, duoda galimybę lengviau užmegzti ryšius su kitų studijų programų studentais.“

VGTU SA – už studentišką rytojų!