VGTU SA

Kuratorių programa – 2000-aisiais metais Vilniaus Gedimino technikos universiteto Studentų atstovybėje gimusi idėja, išplitusi ir kitose Lietuvos aukštosiose mokyklose. Kuratorių programos idėja atsirado siekiant padėti pirmakursiams susivokti aplinkoje ir be didesnių nesklandumų įsilieti į akademinį gyvenimą.

Kiekviena universiteto fakultete ir institute, kurių yra 10, yra kuratorių koordinatorius, kuris kuruoja kuratorių veiklą ištisus metus. Padeda jiems dirbti, rekomenduoja vienus ar kitus sprendimus padėsiančius išspręsti iškilusias problemas.

Kuratorius yra specialius apmokymus išklausęs vyresniųjų kursų studentas, kuris privalo turėti atsakymus į visus pirmakursiui kylančius klausimus. Ir vien tuo jo pareigos neapsiriboja. Tai pat jis padeda pirmakursiams apsiprasti naujoje aplinkoje, supažindina su Universiteto tradicijomis, studijų tvarka. Padeda išspręsti akademinius bei socialinius klausimus.

Kuratoriams kiekvienais metais vyksta apmokymai Aukštadvaryje, kuriuose jiems suteikiamos reikalingos akademinės bei socialinės žinios.

Keletas akimirkų iš . vykusių kuratorių mokymų:

Daugiau nuotraukų rasite čia.