Kaip jautiesi VGTU?

Labai gerai, tik neramumą kelia matematika. Šiuo metu lankau užsiėmimus Linkmenų fabrike, čia tenka net prisidėti prie ketvirtakursių  bakalaurinių darbų. Ketvirtakursiai turi daugiau teorinių žinių, o aš prisidedu praktiškai, kadangi aštuntus metus iš eilės konstruoju modelius iš intuicijos. Taip pat patinka braižybos pamokos, kur dirbame su “SolidWorks” programa. VGTU erdvėje jaučiuosi kaip namie.

Kas smagaus yra nutikę paskaitose, universitete?

Iš visų pusių man viskas teikia džiaugsmą, nes domiuosiu tuo, kas tik įmanoma. Kokrečiau kalbant, išskirsiu aviamodelių varžybas (geriausias jausmas, kai sugalvoji sistemą, kurios niekas pasaulyje nėra sugalvojęs, ją panaudoti ir visą tai pasitvirtina su kaupu pvz.: pašalini nereikalingus elementus, dalis), dabar užsiiminėju ir filmavimo darbais, dažnai tenka atsidurti garsių koncertų backstage’uose, per koncertą lipame net ant scenos! Kalbant apie universitetą, džiaugiuosi naujomis pažintimis su bedraminčiais.


Ar kilo minčių pakeisti studijų kryptį?

Labai mėgstu elektroniką, fiziką. Tačiau kaip pamačiau aviacijos inžineriją, kilo mintis – o ką aš veiksiu toje elektronikoje? Tad šios studijos – palankiausia kryptis kokia tik galėtų būti.

Nuo kelių metų pradėjai domėtis aviamodeliavimu?

Neseniai radau nuotrauką iš 2009 metų prie pirmojo modelio, skraidyti pradėjau 2008 metais. Atsimenu, pirmoji mano konstrukcija gimė darželyje – tai buvo parašiutas, padarytas iš servetėlės, savaržėlės ir siūlų. Šiek tiek vėliau pradėjau žvalgytis po parduotuves, kuriose galėčiau įsigyti aviamodelių, tačiau pardavėjos nužvelgdavo mane ir sakydavo jog aš dar per jaunas užsiimti tokia veikla. Po kurio laiko, išmokęs skraidyti, pradėjau pats konstruoti modelius ( 6 klasėje pradėjau lankyti kosminio modeliavimo būrelį, kuriame esu iki šios dienos J). Yra net aviamodelių, laivų, mašinų būreliai.

Kosminių modelių sportas – turbūt visi įsivaizduoja, kad paleidi lektuvėlį ir valdai jį radio bangomis, tačiau yra įvairių įvairiausių klasių – pavyzdžiui laisvojo skrydžio modeliai, kurie sveria vos 1,5 gramo,  yra prisukami guma ir gali skristi net pusvalandį! Kuomet tenka teisėjauti varžybose, reikia atidžiai juos stebėti – jie taip raminančiai hipnotizuoja,  atrodo jog jie plauktų oru – tai ypatingas jausmas.

Kur vyksta varžybos?

Jei kalbant apie kosminį modeliavimą pavasarį ir rudenį yra respublikos čempionatai ir taip pat dalyvaujame pasaulio taurės etapuose. Arčiausios varžybos vyks Baltarusijoje, šiaip vyksta net ir Amerikoje, Kazachstane ar Kinijoje – jei tik turi pinigų, gali važiuoti bet kur. Kas du metus būna pasaulio ir kas du metus Europos čempionatai. Visur sekasi neblogai – pasaulio taurės etapuose nieko nelaimėjau, bet Europos ir Pasaulio čempionatuose šis tas “nubyrėjo” J.

Kokios tau įsimintiniausios varžybos?

Kai buvau jaunių grupėje (prieš du metus) laimėjau pirmą vietą. Plačiau apie varžybas – būna trys turai ir renka kieno geriausias rezultatas. Pas mus buvo vienodi rezultatai (pirmos ir antros vietos). Mes iš Lietuvos buvome penki žmonės,  o mano konkurentų komandą (Lenkų) sudarė visas autobusas! Rungtis truko penkias minutes, varžovas nieko nelaukęs įstatė raketą į paleidimą, o aš ramiai, neskubėdamas įstatinėjau. Konkurento raketa (dėl skubėjimo ar kitų techninių kliūčių) ore išbuvo vos 10 sek.. Mes susižvalgėme su komandos nariais, nes laimėti mums būtų pakakę tik pakelti raketą. Paleidome raketą, buvo nuostabus oras ir ji idealiai išsiskleidė – priešininkai ir visi kiti žiūrovai neteko amo. Nuostabus jausmas, kai per varžybų apdovanojimus tenka išgirsti Lietuvos himną.

Kokie nariai sudaro jūsų komandą?

Vyriausias komandoje yra 50 metų, aš – jauniausias.

Ar matai perspektyvių jaunuolių, kurie seks tavo pėdomis?

Taip, džiugu matyti, kad į būrelį renkas daug pradinukų – atkeliauja nauja karta.

Ar ruošiesi nutraukti savo užsiėmimus?

Nemesiu tol, kol išvarys (gal net iki 50 metų). Juk tai nuostabus sportas – nereikia pusę metų laikytis tam tikros dietos ar bėgioti kiekvieną rytą. Čia svarbu gera kompanija ir geras oras  na, žinoma, taipogi svarbu kūrybiškumas ir mintys kaip sukurti išskirtinį modelį, kuris būtų pranašesnis už kitų.