VGTU SA
poilsio_gerinimo_projektas

Studijų ir poilsio gerinimo projektas

KOMFORTABILUMO GERINIMO PROJEKTAS

UNIVERSITETE!

#UžStudentiškąRytojų

  Birželio 7 dieną, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Studentų atstovybės (SA) nariai dalyvavo universiteto rektorato*1 posėdyje. Studentų atstovybė atstovaudama universiteto studentus ir atsižvelgdama į jų norus bei poreikius, paruošė  pasiūlymų paketą dėl komfortabilumo gerinimo universitete. Buvo siūloma:

  1. Suoliukai prie Centrinių rūmų;
  2. Gertuvės universiteto viduje (studentams reikia užtikrinti geriamo vandens prieinamumą universiteto patalpose. Geriamas vanduo turėtų būti nemokamas ir komfortiškai prieinamas studentams, šiuo metu studentai savo gertuves gali prisipildyti tik tualetuose);
  3. Neformali mokymosi ir laisvalaikio zona prie 03 auditorijos (šiuo metu erdvė yra neišnaudota ir nepatraukli studentams leisti laiką universitete. Zona turėtų būti pritaikyta tiek darbui, tiek poilsiui);
  4. Parkelis prie 03 auditorijos (šiuo metu esantys hamakai yra geras pavyzdys, tačiau kieme trūksta suoliukų, teritorija yra neprižiūrima reguliariai);
  5. Rūkymo zonos (VGTU SA, remdamasi skirtingų fakultetų studentų pildytais socialiniais žemėlapiais, nori spręsti problemą dėl rūkymo prie universiteto įėjimų. Reiktų įrengti atskiras, šiek tiek atitolintas nuo įėjimų, patogias rūkymo zonas);
  6. Automobilių aikštelė prie universiteto (studentai, kurie turi savo automobilius, atvykę iki universiteto susiduria su problema dėl automobilių statymo. Šiuo metu daugiausia studentų renkasi aikštelę esančią prie amfiteatro. Aikštelės danga yra prasta, automobiliai dažnai yra apgadinami. Aikštelėje nėra užtikrintas saugumas, dažnos vagystės. Reiktų atnaujinti aikštelės dangą, įrengti kameras.)
  7. Automobilių aikštelė prie bendrabučių ( kita automobilių stovėjimo aikštelė kelianti daug problemų studentams yra prie 3 ir 4 bendrabučių. Aikštelės dangos kokybė yra tragiška. Ji nebėra pritaikyta šiandieniniams kiekiams. Aikštelę reikia perprojektuoti pagal šiuolaikinius standartus. Sutvarkyti situaciją reikia skubiai, nes esant avarinei situacijai tarnybos neturėtų galimybės patekti į teritoriją.)
  8. Krepšinio aikštelė (Šiuo metu studentai po paskaitų neturi galimybės aktyviai leisti laisvalaikį. Mūsų sporto centras nėra pakankamai didelis ir pajėgus priimti visus studentus norinčius ten praleisti laiką. Jaučiamas didelis poreikis viešai krepšinio aikštelei prie bendrabučių.)
  9. Amfiteatro atnaujinimas ( dabartinis amfiteatras atrodo tikrai nereprezentatyviai. Erdvę reikėtų atnaujinti iš pagrindų – suolus, sceną ir aplinką.)
  10. Internetas bendrabučiuose ( Studentai nuolat skundžiasi interneto kokybe bendrabučiuose. Eduroam tinklas yra pritaikytas mokslams ir šioms reikmėms jo užtenka. Atsižvelgiant į tai, kad studentai bendrabučiuose ne tik mokosi, bet ir gyvena  poreikis stipriai išauga. Todėl studentams reikia suteikti galimybę naudotis alternatyvaus interneto tiekėjo paslaugomis.)

Po  rektorato posėdžio gavome atsakymus ir darbų atlikimo datas šioms problemoms. Džiaugiamės, kad jau vienas projekto aspektas įgyvendintas – gertuvės universiteto viduje (prie 03 aud. bei Statybos fakultete), šiuo metu jau yra suteikta galimybė naudotis jomis. Nors darbai vėluoja, bet tikimės, kad šiais mokslo metais bus įgyvendinta didžioji dalis!

VGTU SA raštas dėl komfortabilumo gerinimo projekto universitete.

Universiteto administracijos atsakymas į siūlymus dėl studijų ir poilsio aplinkos gerinimo.  

*Rektoratas svarsto organizacinius, studijų, mokslo, finansų, ūkio ir kitus klausimus, Universiteto padalinių darbą, padeda rektoriui įgyvendinti Tarybos ir Senato priimtus sprendimus.

 

PAPILDYMAS

Paviešinę šį straipsnį, universiteto administracija sureagavo ir atsiuntė naują atsakymą į mūsų komfortabilumo  pateiktus pasiūlymūs. Tikimės, kad šį kartą darbai neveluos ir bus atlikti laiku!

Universiteto administracijos naujas atsakymas į siūlymus dėl studijų ir poilsio aplinkos gerinimo.