VGTU SA

Lukas Keraitis – VGTU Alumni

Lukas Keraitis – vietoje nenusėdintis Kūrybinių industrijų absolventas ir žmogus orkestras, šiandien muzikuojantis grupėje „Abudu“, vedantis laidą „Skaitmeniniai horizontai“ ir niekada nesustojantis įgyvendinti idėjas, besisukančias galvoje.

Kas paskatino pasirinkti Kūrybinių Industrijų studijų programą?

Nežinojimas ko noriu – kaip ir daugelį mano tuometinių kursiokų. Nors studijose pasigedom gylio, jos leido pačiupinėti įvairias komunikacijų sritis, tad kiekvienas turėjo progą atrasti šį tą jam artimo.

Užsiimi įvairia visuomenine veikla. Kaip pasirinkai tokį aktyvų gyvenimo būdą?

Nesijaučiu, kad būčiau pats jį pasirinkęs! Esu smalsus ir turiu daug energijos, tad nelengva nusėdėti vietoje. Dar mokykloje aktyviai dalyvavau renginiuose, mokinių savivaldoje, savivaldybės jaunimo reikalų taryboje. Kartais mano nepilnamečio „darbo diena“ užsitęsdavo iki vidurnakčio. Privalėjau išmokti planuoti savo ir kitų laiką, dėliotis prioritetus, sklandžiai komunikuoti. Supratau, kiek daug lemia asmeninis požiūris. Netikintiems savimi sunku spręsti kitų problemas.

Kiekvienas žmogus patiria tam tikrų krizių. Kas tau padeda jas išgyventi?

Gebėjimas į situaciją žvelgti iš šono. Jei problema neišsprendžiama – nėra ko jaudintis. Jei problemą galima išspręsti – nėra ko jaudintis! Klausiu savęs, ką padaryti yra svarbiausia? Ką galiu padaryti? Ką svarbiausia padaryti šią sekundę (dažniausiai – nesijaudinti), minutę, valandą, dieną? Atsiduoti panikai yra neprofesionalu. Visada gali padaryti tai, kas tavo galioje. Labai svarbu yra numatyti grėsmes ir joms ruoštis, reflektuoti praeitį. Gerai pavalgyti, išsimiegoti. Ir giliai kvėpuoti.

Kokios asmenybės Tau palieka didžiausia įspūdį ir ko Tu tikiesi iš pašnekovo?

Užburia žmonių paprastumas. Kai susitinki žmogų, kuris tau visomis prasmėmis yra didžiausias „vau“, o jis ar ji kalba su tavimi šiltai, įdėmiai, kaip lygus su lygiu. Kai sugeba paprastai paaiškinti sudėtingus reikalus ir nori nepasirodyti protingas, o suteikti klausytojams naudingų žinių.

Užsiimi labai skirtingomis veiklomis: muzikuoji žinomoje grupėje „Abudu“, „Žinių radijuje“ vedi laidą „Skaitmeniniai horizontai“. Iš kur semiesi motyvacijos?

Sugrįžtantys paukščiai, apgriuvęs senamiestis ar mokesčių deklaravimas primena, kaip greitai bėga laikas. Tai priverčia vis priminti sau, kad neverta užsiimti tuščiais dalykais. Nuolat savęs klausiu – kodėl tai darau? Jei neberandu atsakymo, stengiuosi nedaryti.

Kaip atradai save muzikoje?

Vis dar jaučiuosi pirma melomanas, tuomet grojaraščių sudarinėtojas ir DJ‘us, o tik paskui grupės „Abudu“ bosistas (taip pat iš esmės atlieku vadybininko darbą). Jau keturiolikos metų vedžiau šokius mokykloje, kultūrnamyje ir kituose vakarėliuose. Muzika man sukeldavo stipresnes emocijas nei bet kokia kita meno ar kūrybos rūšis. Jei kažkas labai rūpi, įdomu, nori tuo pasidalinti su kitais.

Baigei studijas VGTU KIF. Kas Tau yra kūryba ir kas labiausiai įkvėpia kurti?

Kai idėja galvoje sukasi diena iš dienos,  neturi pasirinkimo – turi bent pamėginti ją materializuoti.

Nors esi jau daug pasiekęs ir nuveikęs, galbūt yra dar didesnių tikslų, kuriuos nori įgyvendinti?

Žinau, kad turėčiau daugiau kalbėti apie savo nesėkmes, kadangi iš šono gali pasirodyti, jog viskas einasi kaip sviestu patepta. Tačiau iš tiesų po kiekviena įgyvendinta idėja esti krūvos nepasisekusių, išmėgintų ir atmestų, o kartais tiesiog kvailų bandymų. Neįgyvendinu nei pusės to, ką sumanau. Tik kad tų sumanymų – begalės. O didžiausias siekiamybes turiu ne profesiniame, o asmeniniame gyvenime.

Ar siūlytum Lietuvos studentams išvykti su Erasmus + programa ir kodėl?

Jei yra nors menkiausia galimybė – būtinai. Reikia nepamiršti, kad mokomės ne tik universitete. Pakeisdamas savo aplinką susidūri su tiek iššūkių, kad esi priverstas spręsti daug daugiau problemų nei įprasta. Kiekvienam linkiu pagyventi užsienyje, tai padės pažiūrėti į save ir savo šalį iš šalies.