VGTU SA

Modestas Skierus – VGTU Alumni

Modestas Skierus – mechanikos inžinerijos absolventas bei technikos skyriaus vadovas vienoje didžiausių popieriaus gamintojų Baltijos šalyse – AB „Grigeo“. 

Kas paskatino pasirinkti būtent tokią specialybę?

Visą gyvenimą domino technika, kaip ji veikia ir iš ko susideda. Suprasdamas, jog mėgstamas darbas turi būti tavo hobis, pasirinkau Mechanikos inžinieriaus specialybę. Taip pat vienas iš aspektų buvo ir tai, jog mechanikos inžinerija yra viena iš labiausiai reikalingų specialybių visame pasaulyje. Rankinio žmonių darbo vis mažėja. Įrenginiai modernėja, automatizuojasi, o jų sukūrimui, remontui bei priežiūrai  reikalingi mechanikos inžinieriai.

Ar džiaugiatės, kad pasirinkote tokią kryptį? Jeigu galėtumėte atsukti laiką atgal, ar darytumėte ką nors kitaip?

Taip, džiaugiuosi. Tai buvo labai geras sprendimas. Iškart po studijų gavau darbą, nes šios specialybės darbuotojų poreikis yra labai didelis. Nesigailiu nei vienu savo gyvenimo sprendimu, visos patirtys, nesvarbu geros ar blogos, žmogų grūdina ir verčia tobulėti.

Ar gerai sutarėte su dėstytojais studijų metais?

Studijavau mechanikos inžineriją anglų kalba, dėl šios priežasties mūsų grupė buvo labai maža ir todėl turėjome galimybe su dėstytojais dirbti praktiškai individualiai. Tai lėmė labai gerus santykius su visais dėstytojais.

Nors ir esate daug pasiekę ir nuveikę, galbūt yra dar didesnių tikslų, kuriuos norėtumėte įgyvendinti?

Visada siekiu tobulėti, nesustoti mokytis, gilinti žinias savo darbinėje srityje, bet tuo pačiu  nepamirštu ir studentų. Vienas iš mano tikslų yra perduoti savo žinias ir patirtis jauniesiems darbuotojams – studentams. Kiekvienais metais į savo padalinį priimu nemažai studentų, kuriems suteikiu sąlygas tobulėti ne teorinėmis žiniomis, o tikrose darbo sąlygose. Taip pat reikalingų darbuotojų poreikį užpildau absolventais, kuriuos mokome nuo pagrindų atitinkamų kompetencijų, kad galėtų tinkamai atlikti inžinieriaus pareigas. Kartais juokaujame, jog mūsų įmonė yra antrasis universitetas.

Kokiu asmeniniu pasiekimu didžiuojatės labiausiai?

Šeima. Mano didžiausias gyvenimo pasiekimas yra mano žmona ir 3 metų sūnus. Nesvarbu kokias pareigas užimi ir kiek esi užimtas, bet be palaikančios šeimos niekada nebūsi laimingas.

Kiekvienas žmogus patiria tam tikrų krizių, kas jums padeda jas išgyventi?

Svarbiausia suvokti, jog visos krizės ir problemos yra laikinos. Stresas ir kiti jausmai jų išspręsti nepadės. Tai suvokus, galima konstruktyviai ir kryptingai ieškoti sprendimo būdų.